АРХІВ ЗАВДАНЬ для ЗАВІДУВАЧІВ КАФЕДР, ГАРАНТІВ ТА ВИКЛАДАЧІВ

2023-2024 навчальний рік

Шановні колеги, відповідно до «Положення про інтегральну оцінку роботи науково-педагогічних працівників», щороку звітуємося про свою діяльність. Порядок дій такий:
1. Науково-педагогічним працівникам заповнити таблиці А (навчально–методична робота) і В (організаційна робота) – до 24.06.2024. Надіслати їх на пошту своєї кафедри. 
2.На основі поданих викладачем таблиць лаборант заповнює таблицю «Звіт кафедри по рейтингу НПП» і завантажує її у «Звітування кафедр за навчально-методичну і організаційну роботу НПП за 2023-2024 н.р.» – до 01.07.2024.
3. Узагальнений рейтинг кафедр буде оприлюднено на сайті НМВ.

Опубліковано: 12.06.2024

В системі АІСНН у робочих навчальних планах усіх курсів на 2024-2025 навчальний рік потрібно розподілити ОК (навчальні дисципліни) за кафедрами, які забезпечуватимуть їх викладання.
Після виконання завдання заповніть форму звітування

Виконати до 17 червня 2024 року.

Опубліковано: 05.06.2024

Шановні директори, декани, завідувачі кафедр!

Відповідно до термінів, зазначених у поданій таблиці, дирекціям та кафедрам слід виконати підготовчі роботи для проведення атестації здобувачів вищої освіти (бакалаври/ молодші бакалаври, літня сесія). 

Таблиця за посиланням

Опубліковано: 22.04.2024
Копія завдання #24/03 Дирекціям
Шановні завідувачі кафедр, відповідно до розпорядження № 34-н від 09.04.2024 р. потрібно провести моніторинг відповідності публікацій викладачів змісту ОК (навчальних дисциплін), які вони викладають.
Пропонуємо такий порядок дій.
1. Скопіювати на гугл-диск кафедри таблицю «САМООЦІНЮВАННЯ відповідності публікацій науково-педагогічних (педагогічних) працівників змісту освітніх компонентів, які вони викладають».
2. У своїй копії цієї таблиці створити аркуші для кожного викладача кафедри, вказати прізвище та ініціали «власника аркуша», та надати доступ до таблиці усім викладачам своєї кафедри.
3. Поінформувати викладачів про те, що до 10 травня потрібно заповнити кожному свій аркуш: внести лише ті види професійної активності, які відповідають темі/змісту навчальних дисциплін, які вони викладають.
4. Посилання на заповнені таблиці зазначити у таблиці звітності: «Визначення відповідності публікацій НПП змісту ОК» – до 17 травня.
5. На засіданні кафедри (до 24 травня) обговорити результати проведеного моніторингу відповідності та розробити план заходів щодо усунення до початку нового навчального року невідповідності (або часткової відповідності) публікацій змісту ОК, якщо такі випадки будуть виявлені.
Опубліковано: 11.04.2024
Відповідно до наказу про організацію освітнього процесу випусковим кафедрам потрібно організувати та провести до 01 травня 2024 року серед здобувачів вищої освіти своїх спеціальностей (освітніх програм) опитування «Про рівень задоволеності якістю освітньої діяльності за освітньою програмою».
Орієнтовний зміст анкети додається – вона укладена відповідно до критеріїв, викладених у «Рекомендаціях щодо застосування критеріїв оцінювання якості освітньої програми» (затверджених НАЗЯВО 17.11.2020 р.). Однак, за потреби, кафедри можуть змінити чи доповнити перелік та зміст пропонованих запитань.
Окрім того, додаємо Орієнтовний зміст анкети про ОК – її доцільно розмістити у клас-румі у гугл-форми.
Опубліковано: 29.03.2024

У таблицю просимо внести інформацію про працівника кафедри(лаборанта чи НПП), відповідального за підготовку додатків до дипломівбакалавра (молодшого бакалавра), магістра.
Відповідно до нормативів Університету освітню діяльність (починаючиіз запровадження ОП, складання навчального плану тощо) здійснюютьвипускові кафедри. Саме працівники випускової кафедри, зокрема гаранти, найбільш точно володіють інформацією про зміст ОПП, про ПРНи, ЗК, СК, а також про кваліфікацію, яка присвоюється. Тому функцію створення, наповнення та подання до друку додатків документа про освіту мають виконувати не секретарі дирекцій/деканатів, а кваліфіковані, досвідчені працівники кафедр (в т.ч. лаборанти, що мають значний досвід роботи, є відповідальними і компетентними), які працюють на постійній основі.
За даними, які ви внесете у таблицю, буде надано на корпоративну пошту працівника персональний доступ до системи створення додатків. Саме цей працівник своїм підписом засвідчуватиме достовірність даних, внесених у додаток. Нагадуємо, що «контрольний» примірник додатка до диплома для кожної освітньої програми перед поданням на друк, слід роздрукувати та завірити підписом гаранта ОП та працівника, відповідального за підготовку додатків.
Виконання обов’язків «Розробка та наповнення додатків до дипломів європейського зразка» є одним із складників рейтингу викладача (розділ «Організаційна робота»).

Опубліковано: 14.03.2024

Працюємо над навчальними планами 2024.
Інструкція Створення НАВЧАЛЬНОГО ПЛАНУ 2024

Форма Реєстрація навчального плану 2024

Алгоритм реєстрації навчального плану
1. Перевірка та погодження (у разі відсутності зауважень).
2. Усунення зауважень (з кафедральної пошти повідомити про це листом на support@vu.cdu.edu.ua).
3. Внесення у Реєстр навчальних планів 2024.
4. Друк погодженого і внесеного у Реєстр навчальних планів 2024 навчального плану для затвердження.
5. Робота над робочим планом на новий навчальний рік затвердженого навчального плану.

Опубліковано: 04.03.2024

Завідувачів кафедр, викладачів, яких визначено головою предметної чи фахової комісії, просимо до 01.04.2024 підготувати та завантажити у гугл-форму приймальної комісії програми для проведення вступних
випробувань.

Пропонуємо такий алгоритм роботи:
1. Передивитися минулорічні програми своїх спеціальностей (сайт ЧНУ – Вступ 2023 – Програми вступних випробувань), критично оцінити їх якість, врахувати, що ці програми є об’єктом вивчення експертних груп при акредитації, за потреби – оновити/переробити програму.
2. Візьміть до уваги цьогорічні вимоги до програм вступних випробувань:
Для вступу за освітнім ступенем «магістр»

  • програми зі спеціальностей галузей 01 «Освіта/Педагогіка» (крім 017 «Фізична культура і спорт»), 05 «Соціально-поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 12 «Інформаційні технології», 24 «Сфера обслуговування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» повинні відповідати програмі ЄФВВ  – це вимога МОН;
  • програми фахових іспитів з інших спеціальностей галузей мають базуватися на програмних результатах навчання ОС «бакалавр» відповідних спеціальностей;
  • програма співбесіди з іноземної мови – програмі ЄВІ (в частині іноземної мови);

Для вступу за освітнім ступенем «бакалавр»

3. Ознайомитися із «Рекомендаціями до укладання програм» – в них вміщено всю необхідну інформацію, зокрема, таблиця переведення балів, зразки до оформлення.
4. Розробити програму. Затвердити проект програми на засіданні кафедри. На титульній сторінці програми вказати дату і номер протоколу.
5. Електронний варіант готової програми та тестових завдань завантажити у форму. До 01.04.2024.

Опубліковано: 19.02.2024

Розпочинаємо реєстрацію вибіркових дисциплін для вибору на 2024/2025 навчальний рік.
Термін реєстрації – до 25.03.2024.
Детальніше про реєстрацію у інструкції
Наголошуємо:
1) для успішної реєстрації дисципліни потрібно правильно заповнити усі необхідні поля форми запису нового силабуса і прикріпити текстовий документ з силабусом та робочою програмою дисципліни у сервісі е-Силабус;
2) після реєстрації дисципліни, вона перевіряється та затверджується – категорійні і міжгалузеві – НМВ, внутрішньогалузеві – кафедрою;
3) викладач має перевіряти чи затверджено його силабус;
4) зареєстровані силабуси категорійних та міжгалузевих дисциплін після 25.03.2024 не будуть розглядатись для вибору дисциплін на 2024/2025 навчальний рік.

Опубліковано: 29.01.2024

До 31 січня 2024 року
Відповідно до університетського плану заходів внутрішньої системи забезпечення якості освіти у грудні-січні випускові кафедри мають провести процедури оновлення змісту діючих ОПП (особливо тих, що проходитимуть акредитацію найближчим часом). У лютому на засіданні вченої ради будуть затверджуватися ці оновлення, а далі – створюватимуться нові навчальні плани. Тож, нагадуємо: потрібно провести процедуру оновлення змісту ОПП у такому порядку:
1) впродовж січня на засіданні кафедри обговорити пропозиції стейкхолдерів щодо внесення змін в ОПП з обґрунтуванням (хто запропонував, які зміни були прийняті);
2) сформувати протокол (під час акредитації спитають, тож на кафедрі має бути);
3) запроваджені зміни внести у таблицю «Оновлення змісту ОПП у 2024», до якої надано доступ до 31 січня 2024 року.
По завершенню зазначеного терміну більше ніяких змін у ОПП вноситися не буде, тож просимо ці види робіт виконати організовано у єдині для усього університету терміни.
! Зверніть увагу: таблиця має 3 аркуші для кожного освітнього ступеня окремо.

Опубліковано: 27.12.2023

Шановні директори, декани, завідувачі кафедр! Відповідно до термінів, зазначених у поданій таблиці, дирекціям та кафедрам слід виконати підготовчі роботи для проведення атестації здобувачів вищої освіти (магістри, зимова сесія). 

Таблиця за посиланням

Опубліковано: 07.11.2023

У таблиці “Перелік кваліфікацій за освітніми програмами” необхідно перевірити і за необхідності внести корективи у перелік кваліфікацій до 10 листопада та здати паперовий варіант з підписом керівника підрозділу у НМВ

  1. Таблиця одна на всі підрозділи, але кожна дирекція/деканат (і відповідні кафедри) має доступ лише до аркушу свого підрозділу.
  2. Заповнюємо дані по всіх освітніх ступенях та освітніх програмах, де планується випуск у поточному навчальному році.
  3. У відкоригованому рядку колір тексту змінити з червоного на чорний. Щоб у завершальному варіанті весь текст був чорним.
  4. Після заповнення даних по ННІ чи факультету, секретар дирекції/ факультету роздруковує свою сторінку, підписує у керівника підрозділу та подає у НМВ. 
Опубліковано: 19.10.2023

У таблицю “Додаток до наказу про склад ЕК” внести дані про голів та членів екзаменаційних комісій. Просимо звернути увагу: прізвище, ім’я, по батькові, науковий ступінь, вчене звання, посада та статус у ЕК (голова комісії чи член комісії) ВНОСИТИ У ЗАЗНАЧЕНОМУ ПОРЯДКУ, ПОВНІСТЮ, БЕЗ СКОРОЧЕНЬ.

Після заповнення даних по ННІ чи факультету, секретар дирекції/ факультету роздруковує свою сторінку, підписує у керівника підрозділу та подає у НМВ. 
Термін виконання – до 27.10.2023 р.
 
Опубліковано: 10.10.2023
Шановні завідувачі кафедр, працівники дирекцій! Надаємо вам статистичну інформацію про вступну кампанію 2023 року – для ознайомлення, обговорення в колективі, аналізу та планування подальшої діяльності. Просимо ретельно опрацювати усі представлені таблиці та підготуватися до складання плану профорієнтаційної роботи та плану набору на наступний рік
 
Опубліковано: 05.10.2023
Відповідно до наказу від 16.08.2023 року, № 541-н “Про організацію освітнього процесу у 1 семестрі 2023-2024 н.р.” (пункт 6), у системі е-Силабус уже мають бути розміщені оновлені силабуси, робочі програми навчальних дисциплін, навчальних практик, програми атестаційних іспитів, методичні рекомендації до виконання курсових, кваліфікаційних робіт.
Організуйте викладачів своїх кафедр, щоб до 10 жовтня цю роботу виконали. Після цього завідувач кафедри ставить у системі е-Силабус відмітку про погодження – і кожен з документів стає доступним для перегляду на відповідній сторінці.
 
Опубліковано: 28.09.2023
Шановні завідувачі кафедр, 
1. На сайті НМВ потрібно розмістити чинні ОПП з ваших спеціальностей (освітніх програм).

Перегляньте, який саме документ розміщено на сторінці за посиланням

Якщо на сторінці “Освітні програми” розміщена чинна ОПП (оновлена, з підписами і печаткою), то все гаразд. Якщо ж замість повної ОПП розміщено лише “Перелік освітніх компонентів ОПП…” та ще й трирічної давності, то потрібно підготувати і надіслати на електронну пошту Темченка А.І. відскановану ОПП, оформлену належним чином.

Нагадуємо, що шаблони ОПП можна знайти на сайті НМВ за посиланням. (розділ “Якість освіти”)
Опубліковано: 28.09.2023

Зведена таблиця звітувань кафедрами

До 22 січня 2024 року кафедра має здати Звіти про виконання навчальної роботи кафедри на за 1 та 2 семестри 2022/2023 навчального року.

Алгоритм роботи щодо семестрових звітувань кафедри:
1. У папці 2023/2024 кафедральної папки для звітування створіть папку Облік роботи викладачів, завантажте ПДФ обліків навчальної роботи викладачів за 1 семестр.

2. У папці 2023/2024 кафедральної папки для звітування створіть копію таблиці Звіт про виконання навчальної роботи кафедри на 2023/2024 навчальний рік.

3. На основі даних за поточний семестр про розподіл та облік виконання навчальної роботи викладачів заповніть аркуш таблиці за відповідний семестр – Звіт за 1 семестр.

 

Інструкції щодо формування звітності про навчальну роботу кафедри 2023/2024 обов’язкові для ознайомлення.

 

Звітні документи завантажуєте у папку 2023/2024 кафедральної папки для звітування та повідомляєте про це на                zvit-nmv@vu.cdu.edu.ua.

Опубліковано: 21.09.2023

Відео–інструкція

До 15 січня 2024 року усім викладачам заповнити електронний журнал Облік виконання роботи науково-педагогічного працівника за 1 семестр щодо навчальної роботи та на рік щодо інших видів роботи (зазначити їх виконання за 1 семестр).

Журнал має зберігатися на диску Вашого корпоративного облікового запису зі спільним доступом для кафедри (чи кафедр).

Алгоритм роботи для початкового створення:

  1. Відкрити електронну таблицю Облік виконання роботи науково-педагогічного працівника, у пункті меню Файл використати команду Копіювати – зробити копію на свій диск корпоративного облікового запису, перейменувати файл – Прізвище Ініціали – Облік виконання роботи науково-педагогічного працівника.
  2. Аркуші мають містити назви семестрів та навчального року – 1 сем. 23/24, 2 сем. 23/24, Інші види роботи 23/24, заповнити за зразком. Після цього приклад заповнення слід видалити.
  3. Якщо викладач працює на кількох частинах ставки, то потрібно продублювати аркуші (правою кнопкою миші на ярлику аркуша внизу сторінки і далі команда Створити копію), вказавши у назві аркуша після семестру та навчального року відповідну частину ставки – 0,25 ст. 1 сем. 23/24,  0,25 ст. 2 сем. 23/24, 0,25 ст. Інші види роботи 23/24. 
  4. Надати доступ до свого Обліку корпоративній пошті кафедри (чи кафедр, якщо частини ставок з різних).
  5. Нагадуємо, що такий облік слід вести впродовж семестру, щоб контролювати виконання навантаження. У кінці семестру кафедра на основі обліків викладачів формує звіт про виконання навчальної роботи за відповідний семестр та звітує НМВ.

Опубліковано 21.09.2023

Подати на перевірку Розподіл навчальної роботи кафедри на 2023/2024 навчальний рік.

Інструкції щодо формування звітності про навчальну роботу кафедри 2023/2024 обов’язкові для ознайомлення.

Звітні документи завантажуєте у папку 2023/2024 кафедральної папки для звітування та повідомляєте про це на zvit-nmv@vu.cdu.edu.ua.

Опубліковано: 21.09.2023

Подати на перевірку Обсяг навчальної роботи кафедри на 2023/2024 навчальний рік та, за наявності, Додаток до обсягу навчальної роботи кафедри на 2023/2024 навчальний рік.

Інструкції щодо формування звітності про навчальну роботу кафедри 2023/2024 обов’язкові для ознайомлення.

Звітні документи завантажуєте у папку 2023/2024 кафедральної папки для звітування та повідомляєте про це на  zvit-nmv@vu.cdu.edu.ua.

Опубліковано: 16.09.2023

2022-2023 навчальний рік

  1. Зведена таблиця виконання завдань кафедрами

    До 31 серпня 2023 року кафедра має здати електронні та паперові Звіти про виконання навчальної роботи кафедри на за 1 та 2 семестри 2022/2023 навчального року.

    Алгоритм роботи щодо семестрових звітувань кафедри:
    1. У папці 2022/2023 кафедральної папки з Обсягами та Розподілами створено папку Облік роботи викладачів, завантажте ПДФ обліків навчальної роботи викладачів за 1 та 2 семестри та обліки інших видів роботи викладачів за рік (три ПДФ-файли) таблиці викладачів Облік виконання роботи науково-педагогічного працівника.

    2. У папці 2022/2023 кафедральної папки розміщено таблицю Звіт про виконання навчальної роботи кафедри на 2022/2023 навчальний рік перейменуйте її на – Звіт про виконання навчальної роботи кафедри НАЗВА на 2022/2023 навчальний рік.

    3. На основі даних за поточний семестр про облік виконання навчальної роботи викладачів (таблиці викладачів Облік виконання роботи науково-педагогічного працівника) заповніть аркуші таблиці за відповідний семестр – Звіт за 1 семестр, Звіт за 2 семестр.

    4. Дані для денної та заочної форми навчання блоку Розподілено заповнюються з Розподілу кафедри за поточний семестр, разом – обраховується формулами. Блок Виконано обраховуються формулами – сумуванням відповідних годин з полів викладачів. Якщо у результаті додавання рядків для викладачів у формулах виникнуть помилки – відкорегуйте.

    5. Повідомте на zvit-nmv@vu.cdu.edu.ua, що обліки викладачів завантажено, звіт заповнений і готові до перевірки.

    6. Перевірені Звіти за 1 та 2 семестр роздрукуйте та передайте до НМВ.

     

    Примітка: після перевірки і погодження обсягів, розподілів, звітів та обліків викладачів, їх ПДФ будуть розміщені у папці ЗАТВЕРДЖЕНО

    Опубліковано 25.08.20231

  1. Відео–інструкція

    До 31 серпня 2023 року усім викладачам заповнити електронний журнал Облік виконання роботи науково-педагогічного працівника за 2 семестр щодо навчальної роботи та зазначити виконання інших видів роботи.

    Журнал вже мав бути створений Вами у 1 семестрі, продовжуєте працювати з ним (зберігається на диску Вашого корпоративного облікового запису зі спільним доступом для кафедри (чи кафедр)).

    Алгоритм роботи для початкового створення:

    1. Відкрити електронну таблицю Облік виконання роботи науково-педагогічного працівника, у пункті меню Файл використати команду Копіювати – зробити копію на свій диск корпоративного облікового запису, перейменувати файл – Прізвище Ініціали – Облік виконання роботи науково-педагогічного працівника.
    2. Аркуші мають містити назви семестрів та навчального року – І сем. 22/23, ІІ сем. 22/23, Інші види роботи 22/23, заповнити за зразком. Після цього приклад заповнення слід видалити.
    3. Якщо викладач працює на кількох частинах ставки, то потрібно продублювати аркуші (правою кнопкою миші на ярлику аркуша внизу сторінки і далі команда Створити копію), вказавши у назві аркуша після семестру та навчального року відповідну частину ставки – І сем. 22/23 0,25 ст., ІІ сем. 22/23 0,25 ст., Інші види роботи 22/23 0,25 ст.
    4. Надати доступ до свого Обліку корпоративній пошті кафедри (чи кафедр, якщо частини ставок з різних).
    5. Нагадуємо, що такий облік слід вести впродовж семестру, щоб контролювати виконання навантаження. У кінці семестру кафедра на основі обліків викладачів формує звіт про виконання навчальної роботи за відповідний семестр та звітує НМВ.

    Опубліковано 25.08.2023

  1. Заповнити таблиці А (навчальнометодична робота) і В (організаційна робота).
  2. Надіслати їх на пошту своєї кафедри. На основі поданих викладачем таблиць лаборант заповнює таблицю «Звіт кафедри по рейтингу НПП» і надсилає її у НМВ.
  3. Рейтинг професійної діяльності викладача має бути врахований при формуванні обсягу навчального навантаження на наступний навчальний рік.

Опубліковано 11.05.2023

В системі АІСНН у робочих навчальних планах усіх курсів на 2023-2024 навчальний рік потрібно розподілити ОК (навчальні дисципліни) за кафедрами, які забезпечуватимуть їх викладання.
Після виконання завдання заповніть форму звітування

Виконати до 12 травня 2023 року.

Копія завдання Дирекціям #23/04

Шановні директори, декани, завідувачі кафедр! Відповідно до термінів, зазначених у поданій таблиці, дирекціям та кафедрам слід виконати підготовчі роботи для проведення атестації здобувачів вищої освіти (бакалаври/ молодші бакалаври, літня сесія). 

Таблиця за посиланням

Відповідно до Розпорядження № 08-н від 20.04.2023 випусковим кафедрам потрібно організувати та провести у період з 01 травня по 20 травня 2023 року серед здобувачів вищої освіти своїх спеціальностей (освітніх програм) опитування «Про рівень задоволеності якістю освітньої діяльності за освітньою програмою».
Орієнтовний зміст анкети додається – вона укладена відповідно до критеріїв, викладених у «Рекомендаціях щодо застосування критеріїв оцінювання якості освітньої програми» (затверджених НАЗЯВО 17.11.2020 р.). Однак, за потреби, кафедри можуть змінити чи доповнити перелік та зміст пропонованих запитань.

Завідувачів кафедр, викладачів, яких визначено головою предметної / фахової комісії, просимо до 17.04.2023 підготувати програми для проведення вступних випробувань. Пропонуємо такий алгоритм роботи:
1. Ознайомитися із «Рекомендаціями до укладання програм» – в них вміщено всю необхідну інформацію. Звертаємо увагу на зміст програм фахових іспитів зі спеціальностей, де для вступу у магістратуру передбачено ЄФВВ – зміст програм повинен відповідати вимогам МОН.
2. Передивитися минулорічні програми (сайт ЧНУ- Вступ 2022 – Програми вступних випробувань) своїх спеціальностей:
– критично оцінити їх якість,
– врахувати, що ці програми є об’єктом вивчення експертних груп при акредитації, – оновити/переробити програму.
3. Розглянути проект програми на засіданні кафедри та затвердити. На титульній сторінці програми вказати дату і номер протоколу.
4. Електронний варіант готової програми завантажити у форму. До 17.04.2023.

Таблиця переведення тестових балів

Дирекціям та випусковим кафедрам ознайомитися із Розпорядженням 07-н від 14.03.2023, підготуватись до проведення та провести вибір дисциплін здобувачами вищої освіти у такі терміни:
– категорійних і міжгалузевих – у період з 3 по 15 квітня;
– внутрішньогалузевих – у період з 17 по 29 квітня.
Просимо звернути увагу (п.3, п.4) на якісну підготовку звітної документації про результати вибору внутрішньогалузевих дисциплін (протоколів кафедр), та своєчасне їх подання у реєстр.
Нагадуємо, що під час вибору категорійних, міжгалузевих, внутрішньогалузевих дисциплін взаємодію зі студентами певних курсів, спеціальностей (освітніх програм) щодо їх участі у виборі (активність, своєчасність, відповідальність) забезпечують відповідні дирекції та випускові кафедри.
Центр цифрового розвитку та якості освіти проводитиме моніторинг активності здобувачів під час проведення вибору, а навчально-методичний відділ інформуватиме дирекції про результати цього моніторингу.

Працюємо над навчальними планами 2023.
Інструкція Створення НАВЧАЛЬНОГО ПЛАНУ 2023

Форма Реєстрація навчального плану 2023

Алгоритм реєстрації навчального плану
1. Перевірка та погодження (у разі відсутності зауважень) – до 20.03.2023.
2. Усунення зауважень (на кафедральну пошту надійде відповідний лист, після внесення правок – написати по це у відповідь).
3. Внесення у Реєстр навчальних планів 2023.
4. Друк погодженого навчального плану для затвердження (очікуйте повідомлення на кафедральну пошту).
5. Робота над робочим планом (очікуйте повідомлення на кафедральну пошту).

Шановні директори,  декани та завідувачі кафедр! 

Для підготовки до створення конкурсних пропозицій у 2023 році просимо внести інформацію про гарантів та групи забезпечення ОП за Вашими підрозділами, заповнивши  таблицю (Спеціальності та освітні програми 2023)

При заповненні можете скористатися минулорічною  інформацією, яка знаходиться в таблиці “Конкурсні пропозиції 2022”.
Якщо на якусь із ОП не плануєте здійснювати набір, вказати “Набір не здійснюватиметься”

Опубліковано 30.01.2023

Викладачам категорійних і міжгалузевих дисциплін
Для проведення вибору здобувачами вищої освіти категорійних і міжгалузевих дисциплін на 2023-2024 навчальний рік викладачам кафедр потрібно:
1.Оновити силабуси і розробити робочі програми навчальних дисциплін, які будуть запропоновані студентам для вибору, – до 20.02.2023 р.
2. Завантажити силабуси і робочі програми у систему «е-Силабус», вибравши рік – «2023/2024», – до 01.03.2023 р.

Опубліковано 25.01.2023

До 28 січня 2023 року
Перед тим як створювати навчальні плани, які будуть затверджуватися на вченій раді у березні, потрібно провести процедуру оновлення змісту ОПП/ОНП (особливо тих, що проходитимуть акредитацію найближчим часом).
Дії кафедр:
1) впродовж січня на засіданні кафедри обговорити пропозиції стейкхолдерів щодо внесення змін в ОПП з обґрунтуванням (хто запропонував та чим зумовлені зміни);
2) сформувати протокол (під час акредитації спитають, тож на кафедрі має бути);
3) запроваджені зміни внести у таблицю «Оновлення змісту ОПП у 2023», до якої надано доступ від НМВ – до 28 січня 2023.

Зверніть увагу:

  1. таблиця має 4 аркуші для кожного освітнього ступеня окремо;
  2. доступ до таблиці лише через корпоративні акаунти;
  3. збільшити обсяги практики.

Опубліковано 22.12.2022
Оновлено 10.01.2023

Копія завдання Дирекціям #22/10
Шановні директори, декани, завідувачі кафедр! Відповідно до термінів, зазначених у поданій таблиці, дирекціям та кафедрам слід виконати підготовчі роботи для проведення атестації здобувачів вищої освіти (магістри, зимова сесія). 

Таблиця за посиланням

Терміни закінчення 1 семестру 2022/2023 н.р.

Відео–інструкція

До 21 січня 2023 року усім викладачам заповнити електронний журнал Облік виконання роботи науково-педагогічного працівника за 1 семестр щодо навчальної роботи та на рік щодо інших видів роботи (зазначати їх виконання за 1 семестр).

Журнал має зберігатися на диску Вашого корпоративного облікового запису зі спільним доступом для кафедри (чи кафедр).

Алгоритм роботи для початкового створення:

  1. Відкрити електронну таблицю Облік виконання роботи науково-педагогічного працівника, у пункті меню Файл використати команду Копіювати – зробити копію на свій диск корпоративного облікового запису, перейменувати файл – Прізвище Ініціали – Облік виконання роботи науково-педагогічного працівника.
  2. Аркуші мають містити назви семестрів та навчального року – І сем. 22/23, ІІ сем. 22/23, Інші види роботи 22/23, заповнити за зразком. Після цього приклад заповнення слід видалити.
  3. Якщо викладач працює на кількох частинах ставки, то потрібно продублювати аркуші (правою кнопкою миші на ярлику аркуша внизу сторінки і далі команда Створити копію), вказавши у назві аркуша після семестру та навчального року відповідну частину ставки – І сем. 22/23 0,25 ст., ІІ сем. 22/23 0,25 ст., Інші види роботи 22/23 0,25 ст.
  4. Надати доступ до свого Обліку корпоративній пошті кафедри (чи кафедр, якщо частини ставок з різних).
  5. Нагадуємо, що такий облік слід вести впродовж семестру, щоб контролювати виконання навантаження. У кінці семестру кафедра на основі обліків викладачів формує звіт про виконання навчальної роботи за відповідний семестр та звітує НМВ.

Опубліковано 27.10.2022

Активізувати роботу по виконанню п.5 наказу від 12.08.2022, № 484-н «Про організацію освітнього процесу у першому семестрі 2022-2023 навчального року»:

1. Затвердити теми курсових робіт – до 24.10.2022 – внутрішнім розпорядженням по структурному підрозділу.

2. Призначити наукових керівників кваліфікаційними роботами, розглянути на засіданнях кафедр та затвердити теми кваліфікаційних робіт (протокол засідання кафедри) здобувачів освітніх ступенів «бакалавр» – до 28.10.2022, «магістр» – до 12.11.2022 та подати цю інформацію в дирекцію для подальшого внесення в ел. систему

Опубліковано 07.10.2022

Шановні завідувачі! Ознайомтеся зі статистикою зарахування за такими категоріями:

Вступ на основі ПЗСО
Вступ за ОС магістр

Опубліковано 03.10.2022

Шановні викладачі! Продовжуємо оновлювати формат і зміст навчально-методичного забезпечення. На кафедрах уже мають бути сформовані, оновлені та доповнені актуальною інформацією:
а) силабуси навчальних дисциплін;
б) програми практик за новим зразком;
в) методичні рекомендації для підготовки курсових, кваліфікаційних робіт.

Наступний крок – новий шаблон робочої програми навчальної дисципліни (затверджений науково-методичною радою, протокол від 06.04.2022 № 03). 
До початку наступного навчального року (до 01.09.2022) робочі програми навчальних дисциплін мають бути підготовлені за новим зразком, затверджені на засіданні кафедри та розміщені на сайті структурного підрозділу.

Оновлення завдання:

  1. Робочі програми навчальних дисциплін, які читаються в 1-ому семестрі, оновити і завантажити в систему е-Силабус до 01.11.2022
  2. Робочі програми навчальних дисциплін, які читаються в 2-ому семестрі, оновити і завантажити в систему е-Силабус до 01.02.2023

Всі робочі програми кожної кафедри повинні бути розміщені в системі е-Силабус.

Опубліковано 21.09.2022

Для підготовки до атестації здобувачів ОС «магістр» кафедрам та дирекціям провести такі заходи:
1. Керівникам кваліфікаційних робіт студентів 2 курсу магістратури з’ясувати стан виконання випускних робіт та (за потреби) внести корективи/ уточнення у формулювання теми – до 19.09.2022.
2. На засіданнях кафедр обговорити та затвердити (якщо є на це потреба):
– зміни/ уточнення у формулюваннях тем здобувачів вищої освіти 2 курсу ОС «магістр» денної та заочної форм навчання;
– зміни керівників чи рецензентів (якщо такі зміни відбулися).
Підготувати протокол/ витяг з протоколу про внесені зміни, подати/надіслати у дирекцію/ деканат сканкопію з підписом завідувача – до 26.09.2022.
3. Дирекціям/ деканатам підготувати єдину службову від підрозділу, в якій вказати всі необхідні зміни, надіслати на електронну пошту НМВ
сканкопію службової з підписом директора/ декана разом із копіями
протоколів/ витягів засідань кафедр – до 03.10.2022.
Просимо звернути увагу!!! Після 03.10.2022 службові про внесення змін до наказу № 846-н від 22.10.2021 «Про затвердження тем кваліфікаційних робіт» прийматися не будуть. Відносно традиційних пояснень на зразок «не було зв’язку зі студентом», «тільки побачили, що треба міняти тему», «не могли визначитись, хто буде керівником роботи» тощо – є вагомі аргументи:
кваліфікаційна робота ОС «магістр» повинна виконуватися не в останній місяць третього семестру, а впродовж 2-2,5 семестрів. Привчайте до цього і студентів, і їх керівників.

Опубліковано 08.09.2022

До 15 червня 2022 року
На підставі створених навчальних планів, які були затверджені на вченій раді 26.05.2022 р., потрібно провести процедуру оновлення змісту ОПП (особливо тих, що проходитимуть акредитацію у 2023 році).
Дії кафедр:
1) на засіданні кафедри обговорити пропозиції щодо внесення змін в ОПП з обґрунтуванням (хто запропонував та чим зумовлені зміни);
2) сформувати протокол (під час акредитації спитають, тож на кафедрі має бути);
3) подати в НМВ від гаранта на ім’я ректора службову орієнтовно такого змісту:
«Прошу схвалити на засіданні вченої ради зміни до ОПП «назва», спеціальності «шифр, назва» освітнього ступеня «бакалавр/магістр», внесені у такому порядку:
1.
2.
3.
Зміни були внесені на основі пропозицій стейкхолдерів/ здобувачів вищої освіти / гаранта…».

Якщо зміни вносилися у декілька ОПП, то службову формувати одну від кафедри. Службову надіслати в електронному вигляді до 15 червня 2022 року на пошту НМВ. Тема листа: «Службова про зміни в ОПП».

Опубліковано 30.05.2022

В системі АІСНН у робочих навчальних планах усіх курсів на 2022-2023 навчальний рік потрібно розподілити ОК (навчальні дисципліни) за кафедрами, які забезпечуватимуть їх викладання.

Виконати до 19 червня 2022 року.

Опубліковано 27.05.2022

2021-2022 навчальний рік

  1. Заповнити таблиці А (навчальнометодична робота) і В (організаційна робота).
  2. Надіслати їх на пошту своєї кафедри. На основі поданих викладачем таблиць лаборант заповнює таблицю «Звіт кафедри по рейтингу НПП» і надсилає її у НМВ.
  3. Рейтинг професійної діяльності викладача має бути врахований при формуванні обсягу навчального навантаження за 2021/22 навчальний рік.

Опубліковано 03.05.2022

Відеоінструкція

До 1 червня 2022 року усім викладачам заповнити електронний журнал “Облік виконання навчальної роботи викладача” за 2 семестр.

Журнал має зберігатися на диску Вашого корпоративного облікового запису зі спільним доступом для кафедри (чи кафедр).
Якщо Ви створили журнал минулого семестру чи навчального року, продовжуйте його для нових семестрів (за умови, що він відповідає шаблону). Облік частин ставок здійснюєте на окремих аркушах.

Алгоритм роботи для початкового створення:

1. Відкрити електронний журнал “Облік виконання навчальної роботи викладача”, у пункті меню “Файл” використати команду “Копіювати” – зробити копію на свій диск корпоративного облікового запису, перейменувати файл “Прізвище Ініціали – Облік виконання навчальної роботи викладача”.
2. Аркуші мають містити назви семестрів та навчального року – І сем. 21/22, ІІ сем. 21/22, заповнити за зразком. Після цього приклад заповнення слід видалити.
3. Якщо викладач працює на кількох частинах ставки, то потрібно продублювати аркуші (правою кнопкою миші на ярлику аркуша внизу сторінки і далі команда “Створити копію”), вказавши у назві аркуша після семестру та навчального року відповідну частину ставки.
4. Надати доступ до свого “Обліку…” корпоративній пошті кафедри (чи кафедр, якщо частини ставок з різних).
5. Нагадуємо, що такий облік зручно вести впродовж семестру, щоб контролювати виконання навантаження. У кінці семестру кафедра на основі обліків викладачів формує звіт про виконання навчальної роботи за відповідний семестр та надає доступ корпоративному обліковому запису НМВnmv@vu.cdu.edu.ua.

Опубліковано 03.05.2022 

Шановні викладачі! Продовжуємо оновлювати формат і зміст навчально-методичного забезпечення. На кафедрах уже мають бути сформовані, оновлені та доповнені актуальною інформацією:
а) силабуси навчальних дисциплін;
б) програми практик за новим зразком;
в) методичні рекомендації для підготовки курсових, кваліфікаційних робіт.

Наступний крок – новий шаблон робочої програми навчальної дисципліни (затверджений науково-методичною радою, протокол від 06.04.2022 № 03). 
До початку наступного навчального року (до 01.09.2022) робочі програми навчальних дисциплін мають бути підготовлені за новим зразком, затверджені на засіданні кафедри та розміщені на сайті структурного підрозділу.

Опубліковано 14.04.2022

Науково-педагогічним працівникам, які відповідно до наказу є головами предметних та/або фахових комісій, необхідно до 04.03.2022 р. підготувати програми для проведення вступних іспитів та вступних випробувань. 

Рекомендуємо дотримуватися такого алгоритму роботи:

  1. Ознайомитися з наказом про склад комісій. Голови екзаменаційних та фахових комісій повинні надати до 04.03.2022 р. відповідні програми.
  2. При розробці та оновленні програм необхідно керуватися рекомендаціями (звертаємо увагу на те, що є певні зміни, яких не було в минулому році, однією з яких є те, що програма повинна бути розглянута та затверджена на засіданні відповідної кафедри). У зв’язку з цим всі програми вступних іспитів та вступних випробувань повинні бути оновлені. 
    Також скористайтеся інструкцією до підготовки тестових завдань
  3. Готову програму та тестові завдання необхідно надіслати, заповнивши відповідну гугл форму (на кожну програму та тестові завдання заповнюється окремо гугл форма (стосується вступу на 1, 2 або 3 курс бакалаврату чи магістратуру). Програма і тестові завдання завантажуються у форматі .doc (.docx) Microsoft Word (це пов’язано з тим, що роздрукований варіант програми до приймальної комісії здавати не потрібно). Рекомендуємо роздрукувати свої програми та зберігати їх на кафедрі.

Опубліковано 17.02.2022
Оновлено 19.04.2022

Завідувачам кафедр:
Оприлюднити до 07.02.2022 р. на сайтах випускових кафедр оновлені методичні рекомендації для виконання кваліфікаційних, курсових робіт.
Відповідно до внесених 26.10.2021 р. змін у «Положення про курсові та кваліфікаційні роботи», у пропонованих студентам рекомендаціях повинні бути зазначені вимоги до змістового наповнення та обсяг кваліфікаційної (курсової) роботи (див. розділ 4 «Положення»), порядок її виконання і захисту, а також можуть бути розміщені зразки оформлення (шаблони) кваліфікаційних, курсових робіт, супровідних заяв, документів тощо.
Вимоги до виконання кваліфікаційних, курсових робіт мають бути єдиними у межах спеціальності (певного ННІ/ф-ту) та не суперечити основному нормативному документу – «Положенню про курсові та кваліфікаційні роботи у ЧНУ імені Богдана Хмельницького».
Окрім того, доречно буде на сайті кафедри окремим документом зазначити перелік викладачів, які є керівниками студентських робіт, та коди їх гугл-класів (в якому викладач спілкується зі своїми студентами: розміщує поетапні завдання (інструкції) для виконання кваліфікаційної чи курсової роботи, визначає терміни виконання, контролює, тощо).

Опубліковано 11.01.2022
КОПІЯ З # 22/01 розділу “ДИРЕКЦІЯМ”

1. У зв’язку з переходом на дистанційне навчання потрібно  створити клас-рум з дисципліни, яка буде проводитися дистанційно (якщо такий клас ще не був створений).
2. Усі наявні класи, які функціонують у цьому навчальному семестрі слід зареєструвати за формою, заповнивши необхідні пункти

Опубліковано 31.01.2022

Викладачам, які проводять міжгалузеві дисципліни, (розклад та перелік груп) до 14.02.2022 року надіслати на пошту НМВ (nmv@vu.cdu.edu.ua) коди доступу до клас-руму своєї дисципліни.

Опубліковано 28.01.2022

Заступники директорів/деканів з навчальної роботи, завідувачі кафедр, викладачі! За результатами перевірки навчально-методичного забезпечення кафедр, відповідно до Розпорядження від 08.11.2021, за №35-н пропонуємо вашій увазі рекомендації щодо усунення недоліків у формах та наповненні НМЗ.
Термін виконання – до 01.03.2022 року.

Опубліковано 10.11.2021

1. У зв’язку з переходом на дистанційне навчання потрібно  створити клас-рум з дисципліни, яка буде проводитися дистанційно (якщо такий клас ще не був створений).
2. Усі наявні класи, які функціонують у цьому навчальному році слід зареєструвати за формою, заповнивши необхідні пункти

Опубліковано 02.11.2021

Міжгалузеві дисципліни починаємо викладати 09.09.2021.
Надаємо проект наказу, у якому вказані аудиторії для викладачів. Ознайомтеся з ним.

шифри груп та аудиторії

Опубліковано 02.09.2021

1. Е-НМЗД має бути розроблене (або оновлене) для усіх дисциплін, які викладатимуться впродовж начального року.
2. Для розроблення е-НМЗД можна скористатися шаблоном (обов’язкова, внутрішньогалузева, міжгалузева/категорійна). Порядок дій такий:
– скопіювати шаблон на свій гул-диск (на корпоративному акаунті!!!),
– назвати документ відповідно до назви навчальної дисципліни, позначивши її тип (обов’язкова, або категорійна, або міжгалузева, або внутрішньогалузева) і вказавши прізвище та ініціали викладача, наприклад: «Ділова українська мова. Міжгалузева. Петренко О.І.»;
– відповідально заповнити усі колонки та рядки таблиці е-НМЗД;
– дати доступ для перегляду УСІХ е-НМЗД кафедрі (вказати
корпоративну адресу своєї кафедри), а категорійні і міжгалузеві – ще й доступ для перегляду НМВ: nmv@vu.cdu.edu.ua

Опубліковано 06.08.2021

1. Заповнити таблиці А (навчально-методична робота) і В (організаційна робота).
2. Надіслати їх на пошту своєї кафедри. На основі поданих викладачем таблиць лаборант заповнює таблицю «Звіт кафедри по рейтингу НПП» і надсилає її у НМВ.
3. Рейтинг професійної діяльності викладача має бути врахований при формуванні обсягу навчального навантаження за 2020/21 навчальний рік.

Опубліковано 06.08.2021

2020-2021 навчальний рік

Інструкції для роботи:

Вхід у iDoc ЧНУ
       презентація
       PDF

Підписання е-Відомості КЕПом у iDoc ЧНУ
       презентація
       PDF

Опубліковано 11.06.2021

На сайті НМВ у розділі «Ресурси – вибіркові дисципліни – РЕЗУЛЬТАТИ ВИБОРУ» розміщено попередній розподіл студентів за групами вибіркових (міжгалузевих) дисциплін.
Дирекціям / кафедрам /кураторам: просимо ознайомитися та
обов’язково довести до відома студентів (дивимось аркуш таблиці «Розподілені здобувачі»).
Що варто знати, щоб уміти пояснити студенту:
1. У результаті проведення вибору не всі запропоновані викладачами дисципліни потрапили у список «обраних» – лише кілька десятків тих дисциплін, які отримали найбільшу кількість виборів від студентів (це відповідь на запитання студента: «Чому я потрапив у дисципліну, якої не обирав?»).
2. Студенти, які не обирали дисципліни будуть приєднані до
неукомплектованих груп автоматично.
3. Зі студентами, які потрапили у категорію «не розподілені здобувачі», окремо сконтактує НМВ.
4. За результатами вибору будуть сформовані повнокомплектні групи, їх склад буде затверджено наказом по університету.

Опубліковано 03.06.2021

Шановні викладачі, пропонуємо вашій увазі ознайомлювальні матеріали про ЕЦП (електронний цифровий підпис). Таку ж інформацію надіслали у Google-класі Електронний університет.

Оримати ЕЦП можете за допомогою:

Більш детальні інструкціїї будуть додані через кілька днів

Опубліковано 18.05.2021

Інструкція по створенню індивідуальних відомостей студента

У кожному ННІ/факультеті виникають ситуації, коли студент звертається в дирекцію із заявою про складання сесії в індивідуальному порядку. Зазвичай такому студенту оформляли індивідуальну відомість і він мандрував між викладачами з тим папірцем. Як діємо зараз, коли відомості оформляються у електронному форматі? Пропонуємо такий порядок дій.

  1. Секретар дирекції/деканату створює реєстр студентів, які складають сесію в індивідуальному порядку (шаблон такого реєстру у форматі Google таблиці). Такий реєстр може бути єдиний на весь навчальний рік і зберігатися на Google диску дирекції (внесені зміни оновлюватимуться автоматично).
  2. Після того, як заява студента оформлена належним чином і дозвіл на індивідуальне складання отримано, секретар дирекції вносить дані про студента у реєстр та надає доступ кафедрам на перегляд інформації. А також у вайбер-групі свого ННІ/факультету надсилає повідомлення на зразок «студент Петренко О.П., 3 курс, Економіка підприємства, складає сесію в індивідуальному порядку». 
  3. Якщо доступ до кафедрального акаунта має виключно лаборант, він має поінформувати викладачів про те, що певний студент має дозвіл на складання сесії індивідуально. Таким чином викладач поінформований про те, що має право прийняти залік чи екзамен у певного студента в інший термін, ніж вся група.
  4. Викладачів категорійних та міжгалузевих дисциплін (якщо такі є у певному семестрі)  студент має поінформувати особисто.
  5. Залік чи екзамен складено. Потрібно правильно оформити електронну відомість. Дії викладача:

а)  на основі шаблона відомості групи створити індивідуальну відомість для студента: викреслити всіх, крім певного студента (в е-відомості в колонці «Прізвище, ініціали студента» натиснути «×» біля прізвища);

б) виставити бали, отримані студентом за підсумковий контроль, перевірити, чи все правильно вказали;

в) зберегти внесені зміни, підписати відомість;

г) створити на основі шаблона нову відомість групи (Не повторну!), у якій тепер вже викреслити студента, який склав індивідуально, зберегти зміни. Надалі у цій відомості вноситимуться  бали інших студентів групи.

д) переконатися, що ви не поставили оцінку двічі одному і тому ж студенту (бо двічі в рейтингу і буде пораховано).

Завдання видано 14.05.2021

Шановні викладачі! Пропонуємо розпочати роботу по створенню силабусів навчальних дисциплін 2021-2022 навчального року. Передусім варто розпочати із вибіркових дисциплін (міжгалузевих, внутрішньогалузевих, категорійних), оскільки вибір дисциплін на наступний рік студенти здійснюватимуть уже в квітні-травні, тож просимо не зволікати.
Шаблони розміщені за відповідними посиланнями:
1. Обов’язкова
2. Внутрішньогалузева 
3. Міжгалузева
4. Категорія філологічних наук (державна мова)
5. Категорія історичних наук
6. Категорія іноземних мов
7. Категорія інформаційно-комунікаційних дисциплін
8. Категорія фізичної підготовки та збереження здоров’я
9. Категорія історії культури
10. Категорія правничих дисциплін
11. Категорія філософських дисциплін.
Зверніть увагу! У шаблонах категорійних дисциплін уже вміщено перелік загальних компетентностей (взято із стандартів).
Порядок роботи такий:
до 02.04 – розробити силабус для категорійної, міжгалузевої, чи внутрішньогалузевої дисципліни;
у період з 5.04 по 8.04 – завантажити у надану форму (буде надано у зазначений термін);
до 23.04 – розробити силабуси обов’язкових навчальних дисциплін та розмістити на сайті кафедри.
Назва файлу за зразком: «М-Прізвище І.П.: Назва дисципліни»
О – обов’язкова
В – внутрішньогалузева
М – міжгалузева
К – категорійна

Завдання видано 16.03.2021

Шановні викладачі, які викладали вибіркові (категорійні, міжгалузеві)
дисципліни у 1 семестрі! Пропонуємо вам заповнити форму «Журнал обліку проведення навчальних занять». До 05.03 потрібно заповнити і здати у НМВ роздруковані і підписані вами ці аркуші навчальної звітності. Пропонуємо два варіанти роботи:

Варіант 1. Заповнити цей аркуш (відповідно до кількості груп, з якими ви працювали (1 група – 1 аркуш, 2 групи – 2 сторінки на 1 аркуші і.т.д.). Проведені заняття вказати у хронологічній послідовності: лекційні, семінарські тощо, зазначити отримані бали, підсумковий результат, відсутні студенти, підпис внизу – все як у звичайному журналі роботи академічної групи.

Варіант 2. Якщо систематично заповнювали електронний журнал у гул-класі, його можна роздрукувати, підписати і здати.

Просимо цю роботу виконати оперативно.

Завдання видано 01.03.2021

Відповідно до Розпорядження № 01-н від 12.01.2021 р. «Про організацію роботи зі створення навчальних планів, робочих навчальних планів на 2021/2022 н.р.» сформувати навчальні плани (етапи роботи та терміни виконання зазначено у «Розпорядженні». !!! Зверніть увагу: підпункт «у системі АІСНН контингенти студентів 1-3 курсів перевести на наступний навчальний рік – до 29 січня 2021 року» виконувати не потрібно, це вже зроблено автоматично. 

Інструкція

Завідувачів кафедр, викладачів, яких визначено головою предметної / фахової комісії, просимо до 01.03.2021 підготувати програми для проведення вступних випробувань.
Пропонуємо такий алгоритм роботи:
1. Ознайомитися із проектом наказу про склад комісій.
2. Передивитися минулорічні програми (сайт ЧНУ- Вступ 2020 – Програми вступних випробувань) своїх спеціальностей:
– критично оцінити їх якість,
– врахувати, що ці програми є об’єктом вивчення експертних груп при акредитації,
– перевірити, які структурні частини потребують оновлення.
3. Якщо програма досконала не потребує змін, повідомити про це на ел.адресу wipsom@ukr.net
4. Якщо програму слід оновлювати, доповнювати, тощо – переробити її та доповнити (див. «Рекомендації до укладання програм вступних випробувань»)
5. Готову програму відправити (ел.варіант) на пошту wipsom@ukr.net , роздрукований і підписаний головою комісії – в 122 каб.

Опубліковано 15.02.2021

Викладачам, які у 2 семестрі проводитимуть заняття з міжгалузевих та категорійних дисциплін, потрібно ознайомитися із розкладом занять, перевірити наявність коду класу (клас має бути зареєстрований – див. попередні завдання) та обов’язково приєднати (запросити) у клас студентів своїх груп. Списки груп можна побачити у розділі “Ресурси – вибіркові дисципліни”

Опубліковано 08.02.2021

Викладачам, які у 2 семестрі працюватимуть із «вибірковими групами» рекомендуємо дотримуватися такого алгоритму роботи:

  1. Ознайомитися з групами студентів, які обрали пропоновану вами навчальну дисципліну (Сайт НМВ – Ресурси – Вибіркові дисципліни – Вибіркові дисципліни на 2 семестр – Групи за вибірковими дисциплінами). У кожного викладача таких груп може бути від 1 до 4.
  2. Запам’ятайте шифри своїх груп (зокрема, у нинішніх міжгалузевих груп вони прості, зрозумілі і доступні для запам’ятовування); вміщені на сайті списки груп можна скопіювати собі для подальшої роботи у процесі проведення занять.
  3. Створіть гугл-клас (або ж кілька – для кожної групи окремо), зареєструйте їх (Сайт НМВ – Викладачу – Поточні завдання – №7), повідомте код доступу до свого класу методистів ЗФН, дирекції тих ННІ/ф-тів, звідки «ваші нові студенти».

Більш надійно – самі запросіть студентів у свій гугл-клас, скориставшись сервісом «Пошук ел. адрес» (Сайт ЧНУ – Ресурси – Електронний університет) – список у вас уже є!

  1. Напишіть заяву про виконання додаткового навантаження (зразок на сайті НМВ – Викладачу – Зразки документів і рекомендації), завізуйте її у завідувача, директора/декана та здайте Лисенко С.Ф.
  2. Ознайомтеся з розкладом занять ((Сайт НМВ – Ресурси – Вибіркові дисципліни – Вибіркові дисципліни на 2 семестр – Розклад занять). Зверніть увагу: розклад міжгалузевих дисциплін заплановано на парні і непарні тижні!
  3. Рекомендоване проведення занять з дисципліни – дистанційно. Під час першої зустрічі звірте присутність студентів відповідно до списка – як правило, хтось заблудився / вирішив, що він в іншій групі / забувся, що сьогодні пара /тощо. Своєчасно подбайте, щоб студент «знайшовся» – викладачу в межах своїх груп це зробити набагато легше, ніж у кінці семестру НМВ «ловитиме» цих студентів по всіх списках.
  4. Нагадаємо, що розподіл додаткового навчального навантаження заплановано такий: у групах денної форми навчання: 36 годин (30 годин – лекції+практичні/семінари; 6 годин – модульний контроль); у групах заочної форми: 10 годин (8 годин – лекції+ практичні/семінари; 2 години – модульний контроль). Табель про погодинне виконання навантаження потрібно своєчасно заповнювати і здавати Лисенко С.Ф. не пізніше 20 числа поточного місяця.
  5. Після проведення останньої пари з дисципліни (не відкладайте на пізніше), сформуйте електронну відомість (ця функція на той час, очевидно, вже буде доступною). Так ви зможете перевірити, чи всі ваші студенти включені у відомість. Якщо когось немає, звертайтесь у «Сервіс підтримки користувачів» (Сайт ЧНУ – Ресурси – Електронний університет) – матимемо достатньо часу, щоб усунути можливі недоліки.
  6. Будьте відкритими для педагогічної взаємодії зі студентами, які були відсутні весь навчальний курс (з дуже поважних причин) і з’явилися напередодні або після заліку. Все одно вони – ваші, і заборгованість складатимуть вам.
  7. Після проведення заліків проявіть активність і зверніться в дирекції/деканати для заповнення залікових книжок / індивідуальних планів.
  8. І на завершення: будь ласка, будьте тактовними, толерантними, терпеливими і максимально ввічливими зі студентами – їм, часом дуже складно своєчасно знайти викладача для участі в освітньому процесі, однак з легкістю знаходять номери телефонів адміністрації для скарг.
  9. Дякуємо за розуміння та співпрацю!

Опубліковано 03.02.2021

Ознайомтеся з розполідом навчальго навантаження для вибіркових дисциплін у 2 семестрі.

Оновлено 03.02.2021

Викладачам, які бажають викладати вибіркові дисципліни у 2 семестрі, потрібно розробити еНМЗНД (силлабус) цих дисциплін для студентів ОС бакалавр 2 і 3 курсів та для студентів ОС магістр 1 курсу

Шановні викладачі, просимо Вас зареєструвати створені Google-класи у відповідних формах:
форма для реєстрації вибіркових дисциплін;
форма для реєстрації обов’язкових дисциплін.

Модуль е-Відомість (доступ для викладачів лише з корпоративного аккаунту @vu)  

Інструкції для входу і роботи (презентація і відео)

Про Спільний доступ до відомості

  Відео-інструкція

Згідно з пунктом 3 наказу від 12.05.2020 № 388-н “Про виконання та облік навчального навантаження за дистанційною формою”  викладачам систематично вести облік та звітуватися про виконання аудиторного навантаження відповідно до фактично проведених занять в електронному журналі “Облік виконання навчальної роботи викладача” (згідно з формою у додатку), який зберігати в корпоративному аккаунті університету і надати до нього доступ завідувачу кафедри і дирекції/деканату.

Для роботи слід у пункті меню Файл використати команду Копіювати – з нашого шаблону робите копію на свій диск, перейменовуєте файл “Прізвище Ініціали, ІІ сем 2019/2020”, заповнюєте аркуш, а розібравшись Приклад заповнення видаляєте.
Зверніть увагу, що за допомогою чорної кнопки ліворуч вгорі можна фільтрувати і залишати одну навчальну дисципліну та рахувати скільки пар вже прочитано.

Якщо викладач працює на кількох частинах ставки, то потрібно продублювати аркуші (правою кнопкою миші на ярлику аркуша внизу сторінки і далі команда Створити копію).

Такий облік зручно вести впродовж семестру, щоб контролювати виконання навантаження. У кінці семестру кафедра на основі обліків викладачів формує звіт про виконання навчальної роботи за відповідний семестр та надає доступ корпоративному акаунту НМВ.

Період дистанційного навчання досить вдалий для організації індивідуальної роботи студентів, тому активно працюємо над курсовими і кваліфікаційними роботами.

Нагадуємо, що детальні інструкції про послідовність виконання кваліфікаційної роботи на сторінці Студенту\Зразки документів і роз’яснення\Підготовка кваліфікаційної роботи, яка доступна студентам, положення і методичні рекомендації – на сторінці Ресурси > Кваліфікаційні роботи > Вимоги і документи до кваліфікаційних робіт.

Звертаємо увагу, що курсові роботи теж перевіряємо на плагіат згідно з Порядком перевірки курсових робіт на наявність текстових запозичень

Працюємо разом над навчальними планами й оновленням освітніх програм – розробляємо нормативні документи і реалізуємо їх в окремих освітніх програмах.

Без реального вибору 25 % обсягу кредитів акредитація стає умовною і нереальною.

На платформі Prometheus розміщено цікавий і  змістовний онлайн-курсу «Експерт з акредитації освітніх програм: онлайн-тренінг», розробленого Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти. Курс відкритий і надзвичайно корисний для всіх причетних до освіти  Набуті знання допоможуть розбиратись не лише в новітніх тенденціях підготовці до акредитації за новими правилами, а й розуміти принципи формування змісту освіти та організації освітнього процесу.

Навчальні курси на Результат пошуку зображень за запитом  

Навчальні курси безоплатним доступом на     

Варто і викладачам пройти курси, щоб відчути що таке дистанційне навчання і як його планувати.

СИЛАБУС – документ для комунікації викладача і студента, який описує структуру курсу, результати навчання, вимоги до оцінювання, графік занять.
Документ для студентів. Не змінюється впродовж семестру.

Функції силабусу (у нашому випадку еНМЗ НД):
1) контракт зі студентом щодо змісту, правил взаємодії викладач-студент, оцінювання результатів навчання;
2) опис курсу для перезарахування результатів навчання (переведення, академічна мобільність тощо);
3) акредитація – завдання курсу (якість навчальної дисципліни)

Що таке Силлабус і для чого він (Dr. Vasyl Taras, The University of North Carolina at Greensboro)

Переносимо старі НМКД у новий не лише за формою, а й змістом формат еНМЗ НД (електронного Навчально-Методичного Забезпечення Навчальних Дисциплін). Використовуємо шаблон, який  дозволяє уникнути надлишковості інформації, використати переваги електронного документу і максимально структурувати робочу програму реалізувати  

Детальніше на сторінці Викладачу > Методичні матеріали:

  • Методичні рекомендації щодо розробки еНМЗНД (нормативні документи);
  • Інструкції щодо реєстрації та роботи в середовищі Електронний університет (практична реалізація).
 

 

Відео 2. Навчання  і викладання за освітньою програмою. Про форму представлення  інформації про навчальну дисципліну з 4:30 хвилини у лекції Михайла  Винницького:

Винницький М. Силабус проти РТП

Як створити силабус: три корисні ресурси

Приклад силабуса

DistanceLearning base (основа курсу)DistanceLearning plus (засоби для спілкування)

Для розробки електронного навчального курсу рекомендуємо Google Class 
(інструкції відеопрезентаціяGoogle-довідник (рос), Курс з 28 уроків),
який дозволяє:

  • сформувати програму курсу і за необхідності згрупувати теми/заняття;
  • надати короткі коментарі до завдань;
  • приєднати до завдань необхідну кількість матеріалів з GoogleDisk та Internet;
  • оперативно коментувати й отримувати коментарі від студентів;
  • вести облік занять та оцінок;
  • легко запросити студентів доєднатися до курсу;
  • надати посилання на код класу адміністрації для швидкої та зручної звітності про проведені заняття

Можна використати розроблені еНМЗ НД (копіюємо розплановані теми і прив’язуємо матеріали, які вже завантажені на Google-диск).

Створені вами курси слід зареєструвати через код класу в Google формі.

Раніше створені класи в приватному аккаунті можна перенести в корпоративний (презентація)

Тести у Google Class (відео). 
Налаштування для vu-аккаунта

Для проведення відео-лекцій і спілкування зі студентами рекомендуємо Google Meet  (інструкція)

ВІДЕО-ЗУСТРІЧІ з ГУГЛ-КЛАСУ

Увага! Ініціатор зустрічі повинен мати аккаунт в корпоративному Електронному університеті (домен @vu.cdu.edu.ua). Інструкція щодо приєднання до ЕУ

Онлайн дошка
1) Google Jamboard (інструкція) –
простий функціонал;
2) idroo.com  – нескінченна супер-дошка. Миттєва співпраця в режимі реального часу. Доступні інструменти: малюнок від руки, лінія, прості фігури, текст, формула / рівняння, зображення та документи (підтримувані формати включають JPG, PNG, GIF, PDF, DOCx, XLSx, PPTx, PAGES, RTF та багато іншого). Все на дошці можна вільно копіювати, змінювати, переміщувати, масштабувати, обертати або видаляти.
Для використання необхідно зареєструватися.
Для доступу студентів до дошки достатньо передати посилання на неї. За замовчуванням студенти мають можливість редагувати дошку (за бажання можна змінити на “Перегляд”).

Записані власні відео лекцій краще завантажити на власний YouTube (відео-інструкція